Programele Radio Maria România

La noi găsești cu înnainte cu o săptămână programele Radio Maria România-lui și cele mai importante informații, cum ar fi numele prezentatorului sau a celui care încinge atmosfera la programe. Puteți să treceți la un alt post radio prin programele radio sau să folosiți câmpul de căutare data pentru a seta data de la care sunt afișate programele radio. Dacă ați observat că programul nostru nu este programul care se află la radio, vă rugăm să ne trimiteți un e-mail prin pagina de contact și imediat rezolvăm problema. Dacă doriți să vedeți mai multe emisiuni radio simultan, accesați pagina ghidul de programe .

00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Capela ”Sfinții trei Ierarhi” - Seminar Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Viața virtuoasă (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:20 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Viața virtuoasă - reluare
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire * Rugăciunea de seară
23:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Capela ”Sfinții trei Ierarhi” - Seminar Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Înrădăcinaţi în credinţă - Magisteriul Papilor (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:20 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
21:00 - Adorație euharistică - Biserica ”Inima Neprihănită a Mariei” Roman
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie * Rugăciunea de seară
23:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare
00:00 - Înrădăcinaţi în credinţă - Magisteriul Papilor - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Capela ”Sfinții trei Ierarhi” - Seminar Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Cronica religioasă (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Despre Radio Maria (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:20 - Jurnal Radio Vatican
19:30 - Vecernia - transmisiune directă de la Biserica ”Sfântul Gheorghe” Seminar Oradea
21:00 - Cronica religioasă - reluare
22:00 - Sfântul Rozariu de durere *Rugăciunea de seară
23:00 - Despre Radio Maria - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Cronica religioasă - reluare
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfântul Rozariu de bucurie
09:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Sfântul Gheorghe” Seminar Oradea
10:00 - Despre Radio Maria -reluare
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Muzică clasică
14:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
16:00 - Paraclisul Maicii Domnului
17:00 - Sfântul Rozariu de bucurie
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:20 - Jurnal Radio Vatican
19:30 - Vecernia - transmisiune directă de la Biserica ”Sfântul Gheorghe” Seminar Oradea
21:00 - Verbum Domini - meditație la Evanghelia de duminică
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie * Rugăciunea de seară
23:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfântul Rozariu de mărire
09:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Sfântul Gheorghe” Seminar Oradea
11:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
12:05 - Muzică clasică
14:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:20 - Orele canonice
16:00 - Paraclisul Maicii Domnului
17:00 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
18:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Catedrala ”Sfântul Nicolae”, Oradea
19:30 - Jurnal Radio Vatican
21:00 - Adorație euharistică - Catedrala ”Schimbarea la față”, Cluj-Napoca
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie *Rugăciunea de seară
23:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Îngerul Domnului
06:40 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Capela ”Sfinții trei Ierarhi” - Seminar Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Credința noastră Pr. Irineu Bârle
14:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Credința noastră - reluare
21:00 - Adorație euharistică - cu Pr. Anthony SAJI
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie * Rugăciunea de seară
23:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Credința noastră - reluare
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Capela ”Sfinții trei Ierarhi” - Seminar Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent Pr. Claudiu Ardelean
12:00 - Îngerul Domnului
14:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI
15:00 - Rozariul îndurării divine și Rozariul întreg cu 20 de mistere - în direct de la catedrala "Schimbarea la față” din Cluj-Napoca
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Fericitul Ieremia„ Bacău
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:45 - Casă pe piatră - Podcast (Teodora Aușan)
22:00 - Sfântul Rozariu de durere * Rugăciunea de seară
23:00 - Cateheză Pr. Anthony SAJI - reluare