Programele Radio Maria România

La noi găsești cu înnainte cu o săptămână programele Radio Maria România-lui și cele mai importante informații, cum ar fi numele prezentatorului sau a celui care încinge atmosfera la programe. Puteți să treceți la un alt post radio prin programele radio sau să folosiți câmpul de căutare data pentru a seta data de la care sunt afișate programele radio. Dacă ați observat că programul nostru nu este programul care se află la radio, vă rugăm să ne trimiteți un e-mail prin pagina de contact și imediat rezolvăm problema. Dacă doriți să vedeți mai multe emisiuni radio simultan, accesați pagina ghidul de programe .

00:00 - Cristos biruitor - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent -reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent - reluare
05:00 - Acatistul pentru sufletele celor adormiți
06:00 - Regina Coeli
06:05 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Bunavestire”, Baia Mare
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
11:00 - În lumina culturii - reluare
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Muzică clasică
12:30 - Înrădăcinaţi în credinţă - Magisteriul Papilor (Pr Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
14:00 - Revelația divină (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine - cântat
15:10 - Orele canonice
16:00 - Paraclisul Maicii Domnului
17:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Isus, bunul păstor”, Roman
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Verbum Domini - meditație la Evanghelia de duminică (Pr Claudiu Ardelean)
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie *Rugăciunea de seară
23:00 - Revelația divină - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Adorație euharistică - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
05:00 - Acatistul Domnului nostru Isus Cristos
06:00 - Regina Coeli
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin)
09:30 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Bunavestire”, Baia Mare
10:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Isus, bunul păstor”, Roman
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Muzică clasică
12:30 - Viața virtuoasă (Pr. Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
14:00 - Revelația divină - reluare
15:00 - Rozariul copiilor - trei Rozarii în direct din trei comunități și un Rozariu în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Cristos Rege”, Sighetul Marmației
19:00 - Rugăciunea Vesperelor - Congregația surorilor ”Notre Dame de Sion”, Satu Mare
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:40 - Lecturi biblice (Alin Vara - Lectură și meditație pe baza Epistolei către Romani)
20:00 - Botezul în Duhul Sfânt (Agneza Țâmpu - Comunitatea Magnificat)
21:00 - Adorație euharistică - Catedrala ”Schimbarea la față”, Cluj-Napoca
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire *Rugăciunea de seară
23:00 - Revelația divină - reluare
05:00 - Acatistul Bunei Vestiri
06:00 - Regina Coeli
06:40 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica Biserica ”Sfântul Gheorghe”, Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
14:00 - Revelația divină (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Sfânta Fecioară Maria, Regină”, Cioplea
19:00 - Rugăciunea Vesperelor - Congregația surorilor ”Notre Dame de Sion”, Satu Mare
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:45 - Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)
20:00 - Credința noastră (Pr. Irineu Bârle)
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie * Rugăciunea de seară
23:00 - Revelația divină - reluare
00:00 - Credința noastră - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent - reluare
05:00 - Paraclisul Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica Biserica ”Sfântul Gheorghe”, Oradea
09:15 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
14:00 - Revelația divină (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul îndurării divine și Rozariul întreg cu 20 de mistere - Catedrala "Schimbarea la față” din Cluj-Napoca
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Sfânta Fecioară Maria, Regină”, Cioplea
19:00 - Rugăciunea Vesperelor - Congregația surorilor ”Notre Dame de Sion”, Satu Mare
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:45 - Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)
20:00 - Casă pe piatră - Podcast (Teodora Aușan)
22:00 - Sfântul Rozariu de durere * Rugăciunea de seară
23:00 - Revelația divină - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent - reluare
05:00 - Acatistul Bunei Vestiri
06:00 - Regina Coeli
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica Biserica ”Sfântul Gheorghe”, Oradea
09:15 - Calea Sfintei Cruci (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
14:00 - Revelația divină (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:20 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Sfânta Fecioară Maria, Regină”, Cioplea
19:00 - Rugăciunea Vesperelor - Congregația surorilor ”Notre Dame de Sion”, Satu Mare
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:45 - Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)
21:00 - Adoraţie euharistică - Biserica ”Sfântul Luca”, Somușca, Bacău
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire * Rugăciunea de seară
23:00 - Revelația divină - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent - reluare
05:00 - Paraclisul Maicii Domnului
06:00 - Regina Coeli
06:05 - Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Bunavestire”, Baia Mare
09:15 - Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
14:00 - Revelația divină (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Isus, bunul păstor”, Roman
19:00 - Rugăciunea Vesperelor - Congregația surorilor ”Notre Dame de Sion”, Satu Mare
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:45 - Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)
20:00 - Comori din Liturghie (Pr. Ionuț Blidar)
22:00 - Sfântul Rozariu de lumină * Rugăciunea de seară
23:00 - Revelația divină - reluare
00:00 - Comori din Liturghie - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent - reluare
05:00 - Acatistul Bunei Vestiri
06:00 - Regina Coeli
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Bunavestire”, Baia Mare
09:15 - Calea Sfintei Cruci (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
12:00 - Regina Coeli
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
13:30 - Mic Jurnal - Viața Faustinei Kowalska
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Rozariul întreg cu cele 20 de mistere - în direct cu ascultătorii
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica ”Isus, bunul păstor”, Roman
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:45 - Lectio divina - Scurte meditații pe texte biblice (Alin Vara)
20:00 - Cristos biruitor (Alin Vara)
20:30 - Familia și sacramentul căsătoriei (Pr. Mihai Tegzeș)
21:00 - Adoraţie euharistică
22:00 - Sfântul Rozariu de durere *Rugăciunea de seară