programele Radio Maria România

La noi găsești cu înnainte cu o săptămână programele Radio Maria România-lui și cele mai importante informații, cum ar fi numele prezentatorului sau a celui care încinge atmosfera la programe. Puteți să treceți la un alt post radio prin programele radio sau să folosiți câmpul de căutare data pentru a seta data de la care sunt afișate programele radio. Dacă ați observat că programul nostru nu este programul care se află la radio, vă rugăm să ne trimiteți un e-mail prin pagina de contact și imediat rezolvăm problema. Dacă doriți să vedeți mai multe emisiuni radio simultan, accesați pagina ghidul de programe .

00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare
04:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare
05:00 - Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare
09:15 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) - transmisiune directă de la Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
13:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Tainele Sfintei Scripturi (Monica Broșteanu)
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
18:00 - Rugăciunea Vesperelor
18:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Program muzical
20:30 - Program muzical - Biserica greco-catolică "Sfântul Anton", Baia Mare
21:00 - Adoraţie euharistică - Biserica "Sfântul Nicolae", Bacău
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
04:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
05:00 - Paraclisul Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare
09:15 - Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
11:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
13:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)
18:00 - Rugăciunea Vesperelor
18:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Program muzical
21:00 - Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara
22:00 - Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
04:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
05:00 - Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare
09:15 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) - transmisiune directă de la Sanctuarul eparhial "Maica Domnului", Oradea
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
13:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
14:00 - Despre Radio Maria (Gabriel Măriuţ)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Pr. Adrian Blăjuță)
17:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
18:00 - Rugăciunea Vesperelor
18:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Program muzical
21:00 - Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara
22:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Program muzical
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare
05:00 - Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare
09:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Despre Radio Maria (Gabriel Măriuţ) - reluare
11:00 - Tainele Sfintei Scripturi (Monica Broșteanu) - reluare
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Muzică clasică
13:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
14:00 - Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena Prigoreanu) - reluare
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Frumusețea credinței (Pr. Adrian Blăjuță) - reluare
16:30 - Program muzical
17:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
18:00 - Rugăciunea Vesperelor
18:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Verbum Domini - meditație la Evanghelia de duminică (Pr. Adrian Blăjuță)
21:00 - Adoraţie euharistică - Biserica greco-catolică "Sfântul Nicolae", Tg Mureș
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
02:00 - Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfântul Nicolae", Tg Mureș - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Program muzical
05:00 - Acatistul sfinţilor apostoli Petru şi Pavel
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin)
09:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Anton de Padova", Iaşi
10:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Petru", Braşov
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Muzică clasică
13:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
14:00 - Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena Prigoreanu)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical - reluare
16:00 - Paraclisul Maicii Domnului
17:00 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
18:00 - În lumina culturii - Studioul Radio Maria, Baia Mare - reluare
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Suflet curat - Studioul Radio Maria, Baia Mare - reluare
21:00 - Adorație euharistică - Catedrala "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Catedrala "Sfânta Treime", Blaj
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
13:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Frumusețea credinței (Pr. Adrian Blăjuță)
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin) - Studioul Radio Maria, Iași
18:00 - Rugăciunea Vesperelor
18:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Program muzical
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare
04:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje - reluare
05:00 - Paraclisul Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Buna Vestire", Baia Mare
09:15 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin)
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Cateheze de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
13:00 - Mărturii de la Festivalul tinerilor, Medjugorje
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin) - în direct de la Studioul Radio Maria, Bacău
18:00 - Rugăciunea Vesperelor
18:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Trupul şi Sângele Domnului", Gherăeşti
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:30 - Adorație euharistică - Biserica greco-catolică "Sfântul Anton", Baia Mare
22:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare