Programele Radio Maria România

La noi găsești cu înnainte cu o săptămână programele Radio Maria România-lui și cele mai importante informații, cum ar fi numele prezentatorului sau a celui care încinge atmosfera la programe. Puteți să treceți la un alt post radio prin programele radio sau să folosiți câmpul de căutare data pentru a seta data de la care sunt afișate programele radio. Dacă ați observat că programul nostru nu este programul care se află la radio, vă rugăm să ne trimiteți un e-mail prin pagina de contact și imediat rezolvăm problema. Dacă doriți să vedeți mai multe emisiuni radio simultan, accesați pagina ghidul de programe .

00:00 - Agenda liturgică - reluare
00:30 - Program muzical
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean) - reluare
05:00 - Acatistul sfântului acoperământ al Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
09:15 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) - transmisiune directă de la Sanctuarul eparhial "Maica Domnului", Oradea
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Program muzical
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:00 - Sfântul Rozariu de durere - transmisiune directă din diferite Biserici din România
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:40 - Program muzical
21:00 - Adoraţie euharistică - Biserica Greco-Catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara
22:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Program muzical
00:00 - Agenda liturgică - reluare
00:30 - Program muzical
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean) - reluare
05:00 - Acatistul sfântului acoperământ al Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
09:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin)
10:00 - Program muzical
12:00 - Îngerul Domnului
12:10 - Muzică clasică
13:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
14:00 - Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena Prigoreanu) - reluare
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:00 - Program muzical
17:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Verbum Domini - meditație la Evanghelia de duminică (Pr. Adrian Blăjuță)
20:30 - Program muzical
21:00 - Adoraţie euharistică - Biserica "Sfântul Nicolae", Tg. Mureș
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
00:30 - Program muzical
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Program muzical
05:00 - Acatistul sfântului acoperământ al Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin)
10:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
11:30 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
12:35 - Muzică clasică
13:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
14:00 - Crâmpeie de viață - Mărturii de credință (Marlena Prigoreanu)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:00 - Paraclisul Maicii Domnului
17:00 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
18:00 - Program muzical
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
20:00 - Program muzical
21:00 - Adoraţie euharistică - Catedrala "Schimbarea la Față", Cluj-Napoca
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
09:15 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) - transmisiune directă de la Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit latin) - transmisiune directă de la studioul Radio Maria Iași
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:40 - Program muzical
22:00 - Sfântul Rozariu de bucurie (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
00:30 - Program muzical
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean) - reluare
05:00 - Paraclisul Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
09:15 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin)
10:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit latin) - transmisiune directă de la studioul Radio Maria Bacău
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:40 - Program muzical
21:00 - Adoraţie euharistică - Catedrala romano-catolică "Sfânta Fecioară Maria, Regină", Iași
22:00 - Sfântul Rozariu de durere (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
00:30 - Program muzical
01:00 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean) - reluare
05:00 - Acatistul sfântului acoperământ al Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de slavă (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
09:15 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) - transmisiune directă de la Catedrala "Sfântul Nicolae", Oradea
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Alexandra Cojan)
17:00 - Sfântul Rozariu misionar - transmisiune directă din diferite Biserici din România
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:40 - Program muzical
21:00 - Adoraţie euharistică - Biserica romano-catolică "Sfântul Nicolae", Bacău
22:00 - Sfântul Rozariu de mărire (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare
00:00 - Agenda liturgică - reluare
00:30 - Program muzical
01:00 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean) - reluare
03:00 - Rozariul Îndurării Divine
03:10 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan) - reluare
05:00 - Acatistul sfântului acoperământ al Maicii Domnului
06:00 - Îngerul Domnului
06:05 - Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)
06:40 - Laudele de dimineață
07:00 - Rugăciunea de dimineață (rit bizantin)
07:15 - Agenda liturgică
08:00 - Sfânta Liturghie greco-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfintii Apostoli Petru si Pavel", Botiz (SM)
09:15 - Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin)
10:05 - Lumea la timpul prezent (Alexandra Cojan)
12:00 - Îngerul Domnului
12:05 - Lumea la timpul prezent (Pr. Claudiu Ardelean)
14:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici)
15:00 - Rozariul Îndurării Divine
15:10 - Orele canonice
15:30 - Program muzical
16:30 - Intenții de rugăciune (Florin Filimon)
17:00 - Sfântul Rozariu de lumină (rit latin)
18:00 - Sfânta Liturghie romano-catolică - transmisiune directă de la Biserica "Sfântul Ioan Paul al II-lea", Poiana Micului
19:00 - Rugăciunea Vesperelor
19:30 - Jurnal Radio Vatican
19:40 - Program muzical
21:00 - Adorație euharistică - Biserica Greco-Catolică "Sfânta Maria Regina Păcii", Timișoara
22:00 - Sfântul Rozariu de lumină (rit bizantin) * Rugăciunea de seară
23:00 - Ora de cateheză (Pr. Doru Popovici) - reluare